Duchcovská marína postavena !

Děkujeme všem účastníkům výstavby prvního námořního přístavu v Česku a také všem podporovatelům, díky kterým mohla být stavba vůbec realizována. Srdečně zveme na slavnostní otevření Duchcovské maríny dne 5.října 2014 od 16:00. Přesný program připravujeme. Leták si můžete stáhnout zde

Instrukce pro stavebníky Duchcovské maríny

– stavba bude probíhat 16. a 17. srpna 2014 vždy od 9h až dokud bude síla, chuť a podmínky (v sobotu pravděpodobně do tmy, v neděli by mělo být v odpoledních hodinách hotovo)

-místo stavby, Liptická vyhlídka, se nachází 3,2 km od vlakového nádraží Duchcov, trasa viz: http://mapy.cz/s/bWNu; z duchcovského náměstí je to 1,5km

– stavby se každý dobrovolník účastní na vlastní nebezpečí; dle vlastního uvážení by se tedy měl vybavit ochrannými prostředky (např. pevná obuv, přilba, ochranné brýle)

– co bude na stavbě potřeba, naleznete zde, pro jistotu uvádíme i následující seznam:

URČITĚ SI KAŽDÝ PRO SEBE VEZMĚTE:

– kladivo, pracovní rukavice (+ příp. další ochranné pomůcky dle vlastního uvážení), vysouvací metr a ostrou obyč. tužku (+ příp. ořezávátko)

DÁLE SE BUDE HODIT:

– rýč, lopata, hrábě, krumpáč, ruční pila (na dřevo), řetězová pila na dřevo (benzínový pohon)*, akumulátorová vrtačka/šroubovák s bity do dřeva*, kolečko (na převážení písku)

*na místě stavby není možnost připojit se na elektrický proud

PROSÍME, dejte nám vědět, jaké z uvedeného „nepovinného“ nářadí můžete vzít (pro náš přehled, čeho tam kolik bude a včasné zajištění toho, co by nám mohlo chybět). Děkujeme.

– na místě bude zajištěna jen pitná voda a sušenky, vezměte si proto s sebou dostatek vlastního jídla a pití

– v případě špatného počasí si vezměte pláštěnky, nepromokavou obuv; v případě vedra nezapomeňte na pokrývku hlavy, opalovací krém, sluneční brýle…

– přespolní nechť si nocleh zajistí sami, doporučujeme například Hotel Casanova  http://www.hotelcasanova.cz

– přespolní, kteří nemají jinou možnost noclehu, mohou pomoci s hlídáním materiálu a přespat přímo na staveništi ve vlastním stanu či pod širákem dle vlastních možností a uvážení

– máme přislíbeno toitoi WC a možnost použití umývárny v budově ve městě

Těšíme se!  Moři zdar !

PS:  slavnostní otevření Duchcovské Maríny je naplánováno na 5. října 2014 od 16h a bude mu předcházet doprovodný program v rámci Dne architektury (http://www.denarchitektury.cz/)